Maj szczególnym miesiącem w medycznym kalendarzu

You are currently viewing Maj szczególnym miesiącem w medycznym kalendarzu

Połowa maja to w medycznym kalendarzu szczególny czas! W tym tygodniu niemal dzień po dniu obchodzimy dwa kluczowe święta zawodów, bez których nasz szpital po prostu nie mógłby funkcjonować.
Zaczynając od wtorkowego (12 maja) Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek, pragniemy docenić naszą najliczniejszą grupę zawodową w szpitalu. Tworzą ją aż 64 wspaniałe kobiety, które każdego dnia z uśmiechem, ogromną empatią i profesjonalizmem czuwają przy łóżkach pacjentów na każdym etapie leczenia.
Aby nasze Pielęgniarki mogły skutecznie działać i bezpiecznie podawać leki pacjentom, ktoś za kulisami musi dbać o ich perfekcyjną logistykę i zarządzanie. Dział Farmacji Szpitalnej świętuje dziś, 14 maja, Międzynarodowy Dzień Farmaceuty! Wspólnym mianownikiem, łączącym oba te zawody, jest odpowiedzialność za pacjenta.
Zarówno naszym Pielęgniarkom, jak i całemu zespołowi Farmacji dziękujemy za Waszą niezwykle ważną pracę. Tworzycie zgrany zespół, który każdego dnia gra do jednej bramki – o zdrowie pacjenta. Wszystkiego najlepszego!