Uroczystość nadania imienia Szpitalowi Rehabilitacyjnemu

You are currently viewing Uroczystość nadania imienia Szpitalowi Rehabilitacyjnemu

Dziś odbyła się wyjątkowa uroczystość nadania imienia naszemu szpitalowi rehabilitacyjnemu. Patronem został prof. dr hab. n. med. Adam Gruca – wybitny polski ortopeda, chirurg i pionier rehabilitacji narządu ruchu. Był twórcą polskiej szkoły ortopedii, autorem innowacyjnych metod leczenia oraz konstruktorem implantów i narzędzi chirurgicznych, które zrewolucjonizowały medycynę. Jego wiedza, pasja i poświęcenie pomogły setkom pacjentów wrócić do zdrowia i odzyskać sprawność.  

W uroczystości uczestniczyli szczególni goście, bliscy sercu Lubuskiego Centrum Ortopedii, w tym:  
– prof. dr n. med. Jarosław Czubak – konsultant krajowy w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu  
– Katarzyna Osos – Posłanka na Sejm RP  
– Sebastian Ciemnoczołowski – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego  
– Zbigniew Kołodziej – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego  
– Anna Duczapska – Dyrektorka Wydziału Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego  
– Bogumiła Ewa Jaske – Dyrektorka Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego  
– Sylwia Pędzińska – Dyrektorka Departamentu Instytucji Zarządzającej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego  
– Irena Osos – Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych w Sejmiku Województwa Lubuskiego  
– Zbigniew Szumski – Starosta Świebodziński  
– Tomasz Olesiak – Burmistrz Świebodzina  
– dr n. med. Bartłomiej Kwapisz – Ordynator Ortopedii w Zielonej Górze  
– Przyjaciele z grupy OPTY oraz przedstawiciele medyczni i niemedyczni Lubuskiego Centrum Ortopedii. 

To dla nas uroczysty dzień, który napawa nas dumą. Imię tak wybitnego patrona to zaszczyt i zobowiązanie do kontynuowania jego dziedzictwa w leczeniu i rehabilitacji pacjentów 

Dziękujemy wszystkim za obecność i wsparcie w tym ważnym dla nas dniu!