Wmurowanie kamienia węgielnego pod Pawilon Rehabilitacyjny

16 stycznia 2023 roku zapisujemy dużymi i złotymi zgłoskami w naszej historii. Tego dnia Prezes Zarządu LCO podpisała umowę na dofinansowanie Pawilonu ze środków UE na kwotę ponad 10 mln zł, a następnie goście eventu podpisali akt erekcyjny, który następnie trafił do pamiątkowej tuby zamurowanej na terenie budowy. Dla potomnych i czasów, które przed nami.

A goście wyjątkowo dopisali, co bardzo nas cieszy. Byli z nami Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, członek Zarządu Województwa Marcin Jabłoński, posłanki Krystyna Sibińska i Katarzyna Osos, poseł profesor  Waldemar Sługocki, starosta powiatu świebodzińskiego Zbigniew Szumski, burmistrz miasta i gminy Świebodzin Tomasz Sielicki, radny województwa ziemi świebodzińskiej Zbigniew Kołodziej, dyrektorzy departamentów UMWL: panowie Marek Kamiński, Tomasz Wróblewski, Sławomir Kotylak i Daniel Roguski. LCO reprezentowali prezes Zarządu Elżbieta Kozak, główny lekarz szpitala Filip Adamcewicz, ordynator oddziału rehabilitacji Cezary Chełchowski i uczestniczyli w nim inni nasi pracownicy. Całość poprowadził pełnomocnik Zarządu ds. inwestycji i radny województwa Grzegorz Potęga. Ze strony wykonawców uczestniczyli: firmę Demiurg reprezentowali Mikołaj Jankowski (Prezes) i Marcin Śniegowski, a firmę Asbud Stanisław Pigla i Grzegorz Pigla. Z taką drużyną to można góry przenosić! Każdemu z osobna dziękujemy za jego cegiełkę już dołożoną do realizacji inwestycji. Bez tego zaangażowania na pewno to wszystko nie poszło by tak dobrze. 

Dziękujemy za liczne głosy sympatii i wsparcia. Nie mamy wątpliwości, że rozbudowa naszego szpitala o nowoczesny budynek jakim będzie Pawilon Rehabilitacyjny przyniesie wiele satysfakcji zarówno naszemu podmiotowi i naszym pracownikom, ale w szczególności wszystkim pacjentom, którzy tutaj trafią. A pierwszych mamy nadzieję podjąć jeszcze pod koniec tego roku.

 

Zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez Paweł Wańczko/Lubuskie.pl