You are currently viewing Poznaj zespół LCO – lek. Marcin Szmyr

Poznaj zespół LCO – lek. Marcin Szmyr, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego

Pochodzi z województwa lubuskiego, w 2016 roku ukończył kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W tym roku kończąc 6-letnie szkolenie specjalizacyjne dołączył do grona naszych specjalistów ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W LCO zajmuje się leczeniem urazów i chorób narządu ruchu zarówno metodą artroskopii jak i chirurgii klasycznej. Przyjmuje w poradni dwa razy w tygodniu: w poniedziałki oraz czwartki. Jak sam podkreśla, najważniejsze jest dla niego indywidualne podejście do pacjenta oraz profesjonalna i miła atmosfera podczas wizyty. W trakcie diagnostyki stawia na szczegółową analizę kliniczną w tym ultrasonografię narządu ruchu.

Dlaczego wybrał ortopedię? Marzył o zabiegowej specjalizacji, od dzieciństwa lubił wykonywać prace manualne oraz zajmować się sportem – te wszystkie elementy idealnie pasują i dopełniają wybraną przez niego ścieżkę medyczną. Lubi stale rozwijać się w swojej pracy – fascynuje go aparatura ortopedyczna, różnorodność metod operacyjnych, planowanie przebiegu zabiegu i pełne skupienie, które pozwala na maksymalną koncentrację podczas wykonywania operacji. W czasie wolnym oprócz tworzenia radosnych wspomnień z rodziną, lubi grać w tenisa ziemnego.

Zapraszamy na nasze media społecznościowe!